Kategorie
Hosting

Wybieramy domenę

Pierwszy krok zaistnienia w internecie czyli wybranie domeny

Wybór domeny zazwyczaj jest pierwszą czynnością do zaistnienia w sieci. Najbardziej prestiżową w Polsce jest domena z końcówką .pl. Usługodawcy, którzy współpracują z NASK (Krajowy Rejestr Domen) nie zarabiają kroci jako rejestratorzy domen.

Korzyści płynące z samych rejestracji dla usługodawców są znikome ale dają możliwość zaoferowania innych produktów takich jak np. hosting. Jeżeli zastanawiałeś się czy wybrać ofertę darmowej domeny to od razu to odradzam ze względu na słabszą pozycję w wyszukiwarkach oraz zazwyczaj dołączane reklamy. Na stronę firmową czy bloga warto wybrać ofertę domeny z rozszerzeniem pl. Pierwsza myśl jest taka, że opcja płatna jest droga, ale biorąc pod uwagę inne aspekty jest to najlepsza alternatywa. Po pierwsze obowiązkowo wybieramy protokół SSL. Wykorzystywany jest on do połączeń internetowych bezpiecznych i niestety jest płatny. Dodatkową korzyścią oprócz bezpieczeństwa jest lepsza pozycja w wyszukiwarkach. Jeżeli prowadzisz firmę to zajmij swoją domenę jak najszybciej bo za jakiś czas może się okazać, że tą domenę trzeba będzie kupić na rynku domen. Wiele dużych firm w poprzednich latach musiało słono zapłacić, aby potencjalny klient wpisując w pasek przeglądarki nazwęfirmy.pl wszedł na właściwą stronę. Po wyborze domeny będzie kolej na wybór serwera, co zobaczysz w innym wpisie.

Podsumowując zasady wyboru domeny:

  • Krótka i łatwa do zapamiętania i wymówienia
  • żadnych bezpłatnych domen (szkoda wysiłków włożonych do stworzenia strony)
  • w domenie pl i z protokołem SSL
  • Przy wyborze usługodawcy warto zwrócić uwagę na możliwości panelu zarządzania domeną
  • nazwa związana z profilem działalności jest korzystna, gdyż mamy lepszą pozycję w wyszukiwarkach. Wadą tego rozwiązania jest to, że w przyszłości możemy zmienić profil usług. Jeżeli chcesz zbudować markę wokół tej nazwy to od razu wymyśl nazwę tej marki. Zmiana nazwy w późniejszym czasie jest niekorzystna, gdyż całe pozycjonowanie w wyszukiwarce trzeba zaczynać od początku
  • nazwa powinna być łatwa w wymowie
  • raczej bez myślników
  • cyfry w domenie tylko i wyłącznie gdy mają jakiś przekaz
Lp. Nazwa firmycena rejestracji bruttocena odnowienia bruttouwagi
1Kru12,16zł49,45zł
mabek.pl

Z oferty tej firmy obecnie korzystam więc jak najbardziej mogę ją polecić.
Zobacz też ofertę hostingu dla swojej strony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *