Kategorie
Hosting

Darmowy hosting www

sky, clouds, atmosphere

Darmowy hosting stron www jest obarczony większym ryzykiem utraty swojej strony a także możliwością wyświetlania niechcianych reklam. W tym zestawieniu skupimy się na hostingu darmowym, który będzie wystarczający do założenia swojej pierwszej strony internetowej. Większe ryzyko przechowywania witryny na darmowym hostingu www będzie się wiązało z koniecznością tworzenia kopii bezpieczeństwa na dysku lokalnym lub np. dysku google. W poniższym zestawieniu 3 hostingi, które wg mnie spełniają przyjęte założenia.

Darmowy hosting www – zestawienie

Lp. Nazwa firmyOpis
1Profreehost.comNielimitowana powierzchnia, nieograniczona przepustowość, brak wymuszonych reklam, Brak możliwości założenia konta email, możliwość podpięcia własnej domeny, SSL
2Freehosting.compowierzchnia 10GB, nielimitowana przepustowość, brak opisu czy wyświetlane są reklamy, 1 konto email, 1 baza MYSQL, 1 hostowana witryna, Brak SSL, możliwość podpięcia własnej domeny
3pl.000webhost.com300MB przestrzeni, 3GB przepustowości, 1 strona www, brak poczty email, brak SSL, brak reklam
mabek.pl
sky, clouds, atmosphere

1 – W zasadzie wydaje się, że wersja prawie idealna. Jest to hosting, który obecnie testuję więc jakby były jakieś pytania to chętnie odpowiem w komentarzu. Nie zauważyłem żadnych reklam. Ponadto nie było problemu z podpięciem własnej domeny. Niestety pomimo, że na swojej stronie mają w opisie obsługę kont email to opcja ta nie jest na tą chwilę dostępna, gdyż wynika to z dużej ilości spamu (Tak się tłumaczą:)). SSL występuje co na darmowy serwer jest dosyć miłą niespodzianką. Na tą chwilę nie konfigurowałem. Obsługa konta jest przejrzysta i wszystkie czynności można wykonać bezpośrednio poprzez panel administracyjny na stronie.

2 – Nigdzie nie znalazłem informacji o możliwości wyświetlania reklam. Pojemność 10GB jest jak najbardziej wystarczająca a przy tym nielimitowana przepustowość. Ograniczenie do 1 witryny, konta email czy 1 domeny na początku może nie być kłopotliwe, lecz przyszłościowo może stać się pretekstem do zmiany pakietu na płatny. Brak jest SSL, lecz dla prostych witryn, które nie zbierają danych od użytkowników czy też nie będą sklepami internetowymi nie jest konieczne posiadanie tego certyfikatu.

3 – miejsce to chyba najbardziej popularny serwis w Polsce. Ogromną zaletą jest zapewnienie braku jakichkolwiek reklam. Niestety powierzchnia dysku jest niewielka , lecz wystarczająca jedynie dla prostych witryn. Dodatkowo ograniczenie przepustowości oraz 1 strona www. Na początek wystarczy ale z czasem serwis będzie nas kusił swoimi płatnymi wersjami.

Jeżeli znasz korzystniejsze oferty, które powinny się tutaj znaleźć, proszę o zamieszczenie ich w komentarzu.

W odpowiedzi na “Darmowy hosting www”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *